Historie


Počátek naší historie sahá do roku 1995, kdy vznikla Malá schola. Party nadšených malých zpěváků se ujala Kristýna Sopouchová a Tonda Doupal. Okruh malých zpěváčků se pomalu rozrůstal a začal si vytvářet své vlastní tradice, ke kterým patří nejen doprovod liturgie, ale i podzimní a jarní soustředění, zpívání v domově důchodců a na jiných příležitostných akcích.Po pár letech se vedení scholy ujala Soňa Hubíková, Jana Přibylová, Jana Spáčilová a Jana Sýkorová.

Malá schola se postupně rozrůstala, držela se starých i nových tradic a zpěv ji bavil stále víc. 

Poprvé Boží Bang


V roce 2004 (asi) se do čela postavila Klárka Adamíková, za jejíhož působení jsme se rozhodli, že potřebujeme název. Na soustředění v Lipníku nad Bečvou proběhlo velké rozhodování, ze kterého vyšel jeden vítěz a Boží Bang byl na světě :-) 


První CD

Další období proběhlo pod taktovkou Verči Teskové. Její autorské songy Vidím, cítím, Dotek a Usměj se jsme natočili v roce 2008 ve studiu a za podpory Pavla Nováka, CD nese název Kapky Boží radosti.


První koncert

Pod vedením dalšího kápa, Emily Šmídové, jsme uspořádali historicky první koncert a navázali na staré dobré tradice hraní např. na Noci kostelů, křtech, svatbách, duchovních obnovách, setkání pletařek apod.

Od roku 2011 se Božího Bangu ujali Klárka Tšponová a Vaša Slivka. Spolu jsme prožili setkání schol na sv. Hostýně, vystoupili jsme jako hosté na zlínské akci Jsme děti tvé a postupně se připravovali na naše vlastní autorské CD.


Druhé CD

Od března do května 2018 jsme pouze už pod Klárčiným vedením zahájili nahrávání 13 autorských písniček a 22. listopadu 2018 je CD K oblakům na světě. Snad ti přinese aspoň kousek radosti, kterou z něj čerpáme my :-) 

Toto naše CD bylo také 23. května 2019 zmíněno na rádiu Proglas v rámci cyklu Třikrát z Proglasu, což je pro nás obrovská čest. A díky laskavosti otce Tomáše Klíče se také naše písničky dostaly v rámci jeho cesty na Světové dny mládeže 2019 až k uším některých lidí v daleké Panamě. Za všechny tyto milosti jsme byli vždy nesmírně vděční a naplňují nás obrovskou radostí. 


Taktovky se nyní chopila Ivanka Slivková a věříme, že k našim tradicím přidáme další koncerty, skládání dalších autorských písní a budeme se o tuto radost dělit se všemi, kteří o to budou stát.

Boží Bang & Kostík
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky